Apie mus

MB „Šušvės midus“ – tai pomėgis tapęs verslu

Šalia garsaus Plinkaigalio piliakalnio, ant sraunios Šušvės kranto, kur mūsų protėviai klestėjo jau priešistoriniais laikais, atgimė senasis midininko amatas.

Mes gaminame seniausią tradicinį alkoholinį gėrimą pasaulyje – midų, kurį gėrė dar senovės egiptiečiai, romėnai, graikai, ir kuris netruko išplisti po visą pasaulį. Lietuviai įvairių rūšių midų gėrė „nuo žilos senovės“ iki XVIII amžiaus, todėl midus iki šiol laikomas mūsų nacionaliniu gėrimu.

Midus – tai natūralios fermentacijos, nespirituotas alkoholinis gėrimas. Visas mūsų midus pagamintas naudojant mūsų bityno bičių surenkamą natūralų medų, todėl visada galime užtikrinti aukštą midaus kokybę.

Esu trečios kartos bitininkas, bitininkavo mano senelis, mama. Šiuo metu turime savo bityną, kuriame dūzgia 150 bičių avilių. Midų gamino jau mano senelis, mama, iš kurios ir aš perėmiau midaus virimo paslaptis. Prieš keletą metų nusprendžiau savo pomėgį paversti legaliu verslu.
Mūsų šeima įsikūrusi Kėdainių rajone, Plinkaigalio kaime, ant Šušvės kranto, šalia garsiojo Plinkaigalio piliakalnio ir geležies amžiaus kapinyno. Pasak archeologų mūsų krašte midus jau priešistoriniais laikais buvo žinomas ir geriamas įvairių švenčių ir apeigų metu.
Taigi, tęsdamas senąsias krašto tradicijas, panaudodamas mamos patirtį, savo žinias, įkūriau midaus daryklą. Midus- tai natūralios fermentacijos, nespirituotas alkoholinis gėrimas. Visas mūsų midus pagamintas iš savo bičių medaus , todėl visada galime užtikrinti aukštą midaus kokybę. Virdami midų medaus negailime – kiekviename midaus litre yra iki 750gr. medaus. Gamyboje nenaudojame jokių cheminių priedų, tik natūralias žaliavas (sudėtyje esantys nedideli sulfitų kiekiai atsiranda savaime gamybos proceso metu). Tuo mes skiriamės nuo kitų gamintojų.
Midų brandiname ne mažiau 1 metų, kai kurios midaus rūšys brandinamos ne mažiau 3 metų. Midui spalvą, skonį, kvapą suteikia pagrindinis ingredientas- medus. Brandinto midaus skonis taurus, neįkyriai saldus, pilnas.
Savo midų pilstome į originalaus dizaino butelius, kamščiai padengti natūraliu bičių vašku, todėl aromatas sklinda net neatidarius butelio.
Šis gėrimas rekomenduojamas kaip puiki dovana ar suvenyras iš Lietuvos.

su meile tradicijoms...