Apie mus

MB „Šušvės midus“ – tai pomėgis tapęs verslu.

Įmonės įkūrėjas – trečios kartos bitininkas, kuriam bitininkystės tradicijas perdavė senelis, bei mama. Šiuo metu turime savo bityną, kuriame dūzgia 200 bičių avilių. Midų gamino jau mano senelis, mama, iš kurios ir aš perėmiau midaus virimo paslaptis. 2015-ais metais atvėremė duris kaip vieninteliai tradicinio midaus gamintojai šalyje.

Mūsų šeima įsikūrusi Kėdainių rajone, Plinkaigalio kaime, ant Šušvės kranto, šalia garsiojo Plinkaigalio piliakalnio ir geležies amžiaus kapinyno. Pasak archeologų mūsų krašte midus jau priešistoriniais laikais buvo žinomas ir geriamas įvairių švenčių ir apeigų metu. Taigi, tęsdamas senąsias krašto tradicijas, panaudodamas mamos patirtį, savo žinias, įkūriau midaus daryklą. Midus- tai natūralios fermentacijos, nespirituotas alkoholinis gėrimas. Visas mūsų midus pagamintas iš savo bičių medaus , todėl visada galime užtikrinti aukštą midaus kokybę. Virdami midų medaus negailime – kiekviename midaus litre yra iki 750gr. medaus. Gamyboje nenaudojame jokių cheminių priedų, tik natūralias žaliavas (sudėtyje esantys nedideli sulfitų kiekiai atsiranda savaime gamybos proceso metu).

Midų brandiname ne mažiau 1 metų, kai kurios midaus rūšys brandinamos ne mažiau 3 metų. Midui spalvą, skonį, kvapą suteikia pagrindinis ingredientas- medus. Brandinto midaus skonis taurus, neįkyriai saldus, pilnas. Savo midų pilstome į originalaus dizaino butelius, kamščiai padengti natūraliu bičių vašku, todėl aromatas sklinda net neatidarius butelio. Šis gėrimas rekomenduojamas kaip puiki dovana ar suvenyras iš Lietuvos.

AR JUMS JAU YRA 20 METŲ? Tinklalapio turinys galimas tik asmenims virš 20-ies metų.
[]